PHP 8.4.3 Released!

Історія проектів, повʼязаних з PHP

PEAR

» PEAR, PHP Extension and Application Repository (укр. Сховище розширень та застосунків PHP) (спочатку було PHP Extension and Add-on Repository) це PHP-версія основних класів. У майбутньому воно може стати одним із ключових способів розповсюдження PHP-розширень серед розробників.

PEAR народилося під час обговорень, що відбулися на зустрічі PHP-розробників ("PDM"), що відбулася в січні 2000 року в Тель-Авіві. Творець Стіґ С. Баккен присвятив його своєму первістку — доньці Малін Баккен.

З початку 2000-го PEAR виросло до значущого проекту з великою кількістю розробників, які працюють над впровадженням спільного багаторазового функціоналу на користь усій спільноті PHP. Сьогодні PEAR пропонує широкий вибір класів основи інфраструктури для доступу до баз даних, кешування наповнення, математичних обчислень, електронної комерції та багато іншого.

Докладніше про PEAR у » посібнику.

Ініціатива забезпечення якості PHP

» Ініціатива забезпечення якості PHP започаткована влітку 2000-го року у відповідь на критику щодо недостатнього тестування випусків PHP для виробничого середовища. Натепер основу команди складає група розробників, котрі добре розуміють кодову базу PHP. Вони постійно виявляють та виправляють вади PHP. Разом з цим багато інших членів команди перевіряють виправлення та надсилають відгуки через різноманітні платформи.

PHP-GTK

» PHP-GTK це PHP-рішення для написання користувацьких програм з графічним інтерфейсом (GUI). Андрей Змієвскі так згадує процес планування та створення PHP-GTK:

Я завжди цікавився GUI-програмуванням і виявив, що Gtk+ — це чудовий набір інструментів за винятком того, що застосовувати це на C дещо нудно. Побачивши реалізації PyGtk і GTK-Perl, я вирішив перевірити, чи можна змусити PHP хоч би трішки взаємодіяти з Gtk+. З серпня 2000-го, маючи більше вільного часу, я почав експериментувати. Моїм головним орієнтиром була реалізація PyGtk, бо була достатньо функціональною та мала гарний обʼєктно-орієнтований інтерфейс. Джеймс Генстридж, творець PyGtk, дав дуже корисні поради на початках.

Про написання інтерфейсів до всіх функцій Gtk+ вручну не могло бути й мови, тож я загорівся ідеєю генератора коду, схожого з тим, який зроблено в PyGtk. Генератор коду — це PHP-програма, яка зчитує вміст файлу .defs, де міститься інформація про класи, константи та методи Gtk+, та генерує код на C, через який PHP взаємодіє з ними. Те, що не генерується автоматично, можна записати вручну в файлі .overrides.

Робота над генератором коду та інфраструктурою тривала довго тому, що восени 2000-го я мав мало часу на PHP-GTK. Після того, як я показав PHP-GTK Френку Кромману, він зацікавився та почав мені допомагати з генератором коду та реалізацією для Win32. Коли ми написали першу "Hello World"-програму і запустили її, це було надзвичайно захопливо. 1 березня 2001 року, після кількох місяців допрацювань, була випущена перша версія. Ця історія відразу потрапила в SlashDot.

Розуміючи, що PHP-GTK буде розширюватися, я налаштував для неї окремий список розсилки та CVS сховища, а ще вебсайт gtk.php.net з допомогою Коліна Вайброка. Також необхідно було зробити документацію і Джеймс Мур згодився допомогти.

З моменту випуску PHP-GTK набирає популярності. Ми маємо команду, що розробляє документацію, посібник вдосконалюється, люди беруться писати розширення для PHP-GTK та ще більше захопливих застосунків за допомогою цього інструменту.

PHP 6

Планувалося, що PHP 6 матиме глибоку підтримку Unicode в рушії та самій мові. Згодом робота над цим нововведенням як і над версією загалом була полишена, але інший функціонал, що призначався для PHP 6, був впроваджений в PHP 5.3 (простори імен) та PHP 5.4 (трейти, короткий синтаксис масивів).

PHP 7

PHP 7.0 була випущена в 2015 році разом з оновленим ядром Zend Engine 3.0. Ця версія мала значне покращення продуктивності (більш ніж вдвічі швидша за PHP 5.6) та використання пам'яті, підтримку 64-бітних інструкцій, вдосконалення роботи виключень, безпечний генератор випадкових чисел, оператор заміни null (??), анонімні класи та інші нововведення.

Наступні випуски серії PHP 7 впроваджували в мову більше можливостей, як от короткий синтаксис конструкції list (7.1), параметри типу object, типізовані значення, що повертаються (7.2), новий гнучкий синтаксис heredoc і nowdoc (7.3), типізовані властивості (7.4), та новий інтерфейс для зовнішніх функцій (7.4).

PHP 8

Випущена у 2020 році, PHP 8.0 стала новою основною версією мови PHP. Оновлення містило багато свіжих можливостей та покращень, як от названі параметри, об'єднані типи, атрибути, декларація властивостей в параметрах конструктора, вираз match, оператор nullsafe (?->), новий JIT-компілятор, вдосконалення системи типів, обробки помилок, а також узгодженості.

Наступні оновлення PHP 8 додали такі можливості мови: перелічуваний тип даних (8.1), т. зв. файбери (8.1), класи тільки для читання (8.2), типи диз'юнктивної нормальної форми (DNF) (8.2), типізовані константи класу (8.3).

add a note

User Contributed Notes

There are no user contributed notes for this page.
To Top